previous arrow
next arrow
Shadow
Slider

11 marca 2019 r. w naszej szkole panowało wiosenne poruszenie. Tego dnia odbył się kolejny Festiwal Zawodów pod hasłem: Dzień kreatywnych pasjonatów. Jesteśmy Mistrzami!

Od rana w klasach było gwarno, panował fantastyczny nastrój, można było porozmawiać o zainteresowaniach wśród kolegów i koleżanek, obejrzeć przyniesione eksponaty.
Każda klasa miała do wykonania cztery zadania.

  • Czy Picasso był kiedyś dzieckiem? Uczniowie pod bacznym okiem wychowawców przygotowali swój znak graficzny który odzwierciedlał czym się interesują. Zadanie kończyło się wykonaniem klasowej gazetki.

  • Zawody na celowniku. Klasowy turniej wiedzy o zawodach – „Zgadnij o kim myślę”. Najaktywniejszy uczeń otrzymał od wychowawcy tytuł „Klasowy odkrywca zawodów”.

  • „Znani i lubiani”. Uczniowie stworzyli książkę w formie kolażu o swoich pasjach, zainteresowaniach i umiejętnościach.

  • „Rozwiń skrzydła”. Podczas pokazów wybrani przez wychowawców uczniowie opowiadali o swoich zainteresowaniach i pasjach. Byliśmy świadkami fascynujących występów i prezentacji. Mieliśmy okazję poznać uczniów uzdolnionych plastycznie, wokalnie oraz tanecznie. Była to aktywna lekcja kreatywności.

    Pasje i zainteresowania czynią nasze życie ciekawszym, wywołują emocje, edukują nas i bawią. Uczymy się również doceniać umiejętności i osiągnięcia innych ludzi. Dociera do nas, jak wiele ciężkiej pracy i poświęcenia musimy zainwestować, aby pielęgnowanie naszych pasji przyniosło efekty.

>>> Czytaj więcej


Pedagog / doradca zawodowy
Elżbieta Maria Sobiepan

Zawodów pod hasłem: Dzień kreatywnych pasjonatów. Jesteśmy Mistrzami!

Dodaj komentarz